Muzeum Archeologiczne we Wrocławiu

 

Muzeum archeologiczne we Wrocławiu powstało w 1815 roku, co sprawia, że jest to jedna z najstarszych tego typu placówek na terenie europy. Działa bez przerwy od chwili swojego powstania, pomimo że po drodze spotkało je wiele burzliwych wydarzeń historycznych i ustrojowych.

Co można tutaj zobaczyć?

Muzeum archeologiczne we Wrocławiu posiada zabytki z różnych epok. Począwszy od epoki kamienia łupanego datowanej na około 500 tysięcy lat wstecz aż do eksponatów z dziewiętnastego wieku. Co ciekawe znajdziemy tutaj nie tylko eksponaty, które od dawna podziwiane są przez naukowców oraz turystów z całego świata, ale także takie, które na bieżąco pozyskiwane są w trakcie badań prowadzonych na starym mieście we Wrocławiu. Najczęściej poprzedzają one różnorodne prace budowlane.

Nie tylko zabytki.

Co ważne w muzeum znajdują się nie tylko eksponaty, ale również archiwa, na które składają się dokumenty i fotografie. Bez wątpienia warto odwiedzić to muzeum, najlepiej rezerwując nocleg w okolicach starego miasta np. w Hotelu Tumskim, który znajduje się na znanym doskonale wrocławianom oraz turystom Ostrowie Tumskim, czyli zaledwie o krok od wrocławskiego rynku.Muzeum archeologiczne we Wrocławiu powstało w 1815 roku, co sprawia, że jest to jedna z najstarszych tego typu placówek na terenie europy. Działa bez przerwy od chwili swojego powstania, pomimo że po drodze spotkało je wiele burzliwych wydarzeń historycznych i ustrojowych.


Źródło obrazka