Miejsca, które warto zobaczyć na Dolnym Śląsku

                                       Wybierasz się na Dolny Śląsk i zastanawiasz się, co zwiedzić? Oto kilka atrakcji malowniczego województwa.

Co warto zobaczyć na Dolnym Śląsku?

Dolny Śląsk może poszczycić się obecnością wielu niezwykłych zamków: Zamek Czocha, Zamek Stary Książ czy Zamek Chojnik to tylko niektóre z nich. Zabytkowe mury powitają spragnionych wrażeń i ciekawych historii Dolnego Śląska. Najpopularniejszy z nich – Zamek Czocha – to XIII-wieczna budowla, w której dawniej mieszkały szlacheckie rodziny. Będąc w okolicy, warto skorzystać z usług przewodnika i poznać historię Polski w murach, których istnienie sięga średniowiecza.

Najstarsza dzielnica Wrocławia

Wrocławski Stary Rynek to niejedyne miejsce, które warto odwiedzić w mieście studentów. Znajdujący się w okolicy Ostrów Tumski jest najstarszą, zabytkową dzielnicą Wrocławia. Niezwykłą, bowiem dawniej Ostrów Tumski był wyspą, która utworzyła się poprzez rozgałęzienie Odry. Choć dziś już wyspą nienazywana – dzielnica pozostaje historycznym miejscem, niegdyś podległym władzom kościelnym, zaś dziś przyciągającym odwiedzających romantycznym mostem zakochanych. To miejsce, które musisz odwiedzić, będąc we Wrocławiu.

Gdzie zjeść we Wrocławiu?

Gdy zmęczysz się zwiedzaniem, udaj się do Karczmy Młyńskiej, gdzie skosztujesz lokalnych dań, łączących w sobie regionalne smaki z kulinarnymi nowinkami. A może wolisz relaks na świeżym powietrzu? Doskonałym wyborem będzie Barka Tumska Słodowa 10 – czteropokładowa restauracja na Odrze. Smakując potrawy przygotowane przez szefa kuchni czy popijając kawę na tarasie widokowym Barki, możesz podziwiać piękne okolice zabytkowego Ostrowa Tumskiego.