Gdzie zjeść we Wrocławiu?

Wrocław to miejsce doskonałe do zwiedzania przez wszystkich smakoszy, którzy podążając kulinarnym szlakiem miasta mogą spędzać czas w klimatycznych knajpkach i restauracjach, a tych we Wrocławiu nie brakuje!

Tradycyjna kuchnia Dolnego Śląska

Mieszkańcy tego regionu cenią sobie tradycje, dlatego smaki i kulinarne zwyczaje są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Kształtowane przez lata łączą w sobie kuchnię polską, czeską, niemiecką i kresową. Do najpopularniejszych dań, z których słynie Dolny Śląsk należą kluski śląskie, zrazy i modra kapusta, podane obowiązkowo z gęstym sosem, nie może zabraknąć też modrej kapusty, przyrządzonej na słodko-kwaśno z jabłkiem i boczkiem. Kolejne tradycyjne danie to pierogi z Chrząstawy, które przybyły wraz z osadnikami z kresów południowo – wschodnich. Ich nadzienie jest takie samo jak w pierogach ruskich, jednak dodaje się także wędzony boczek. Do tradycyjnych dolnośląskich potraw zalicza się także czarne gołąbki nadziewane kaszą gryczaną, gęsty żurek śląski oraz wrocławski bigos przygotowany z czerwonej kapusty.

 

Każdy kto ma ochotę skosztować jednego z tradycyjnych dań dolno-śląskich powinien odwiedzić Karczmę Młyńską, która oferuje gościom tradycyjne i regionalne dania Dolnego Śląska. Wszyscy, którzy wolą nieco bardziej urozmaiconą kuchnię powinni odwiedzić zacumowaną na wodzie Barkę Tumską.