Atrakcje we Wrocławiu

Wrocław to jedno z najpopularniejszych miast w Polsce. Jego urok zachwyca odwiedzających o każdej porze roku. Zajęcie znajdą tutaj zarówno miłośnicy aktywności i interaktywnych atrakcji, fani zabytków jak i smakosze, którzy mogą zwiedzić miasto podążając jego kulinarnym szlakiem i odwiedzając klimatyczne restauracje, których we Wrocławiu nie brakuje! Stolica Dolnego Śląska jest również doceniana przez zagranicznych turystów. Wrocław plasuje się wysoko w rankingach najbardziej atrakcyjnych turystycznie miast na świecie.

 

Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

Będąc we Wrocławiu nie sposób nie zobaczyć Ostrowa Tumskiego, gdzie rozpoczyna się ponad 1000 letnia historia miasta. Obowiązkowym punktem programu jest także spacer po wrocławskim ryku. Ma on 3,8 ha i jest największym dawnym placem targowym w Polsce. Uliczni muzycy oraz klimatyczne knajpki sprawiają, że panuje tu niesamowita atmosfera. Na wszystkich, którzy preferują aktywny sposób zwiedzania czeka Hydropolis, czyli centrum wiedzy o wodzie. Edukacja połączona z nowoczesną formą wystawienniczą pozwalają na odkrywanie procesów, w których bierze udział woda w sposób, który zainteresuje każdą grupę wiekową. We Wrocławiu trzeba odwiedzić także najstarsze w Polsce zoo. Żyje w nim aż 10 tysięcy zwierząt – przedstawicieli ponad 1100 gatunków.

 

Bliski dostęp do wszystkich atrakcji gwarantuje nocleg w jednej z najbardziej urokliwych i malowniczych lokalizacji – Hotelu Tumskim. Od rynku dzieli go zaledwie 1,2 km, od Hydropolis tylko 2,3 km, a do zoo można dostać się w kilkanaście minut tramwajem. Inne popularne atrakcje także znajdują się w odległości około 2 km.