Karczma Młyńska | Hotel Tumski Wrocław
Dla biznesu Podaruj prezent Schronisko "Na Wyspie"

Wydarzenia

Czytaj dalej »

Restauracja

Karczma Młyńska - kuchnia staropolska

Karczma Młyńska to karczma staropolska mieszcząca się w samym sercu Wrocławia, tuż przy Młynie Maria, który ma za sobą prawie osiemset letnią historię. To od niego właśnie restauracja zaczerpnęła swoją nazwę. Naszą karczmę polską otacza zaciszny ogródek, z którego roztacza się piękny widok na Odrę oraz Ostrów Tumski, czyli zabytkową część miasta. Wystrój jest utrzymany w stylu rustykalnym, z wieloma elementami sztuki folklorystycznej. 

Organizujemy m.in.: benefisy | chrzciny | imprezy okolicznościowe | komunie | konferencje | szkolenia | wesela

Jeśli uważają się Państwo za smakoszy kuchni polskiej, Karczma Młyńska to obowiązkowy punkt na kulinarnej mapie Wrocławia. Menu opiera się na swojskich przysmakach, tak dobrze znanych z babcinych stołów. W karcie znajdą Państwo najbardziej reprezentatywne dania kuchni staropolskiej, takie jak: tatar, smalec domowy, schab z zasmażoną kapustą czy klasyczne pierogi. Polecamy także flaki staropolskie, które były ulubioną potrawą króla Władysława Jagiełły! 

Fot. Marcin Grzegorczyn

Dbałość o zachowanie autentyczności restauracji staropolskiej ma swoje odzwierciedlenie w menu. Bogactwo i różnorodność to idealny opis kuchni Dolnego Śląska. Swoje inspiracje na nowe dania czerpiemy z bogatej tradycji kulinarnej regionu. Skosztują u nas Państwo między innymi żuru, jednego z najbardziej znanych dań kuchni śląskiej. Warto także skusić się na karpia pochodzącego z okolicznych stawów. Nasza kuchnia wykorzystuje najlepsze tradycyjne produkty, pochodzące z rejonu Dolnego Śląska, takie jak sery czy mięsa od lokalnych dostawców.  

Nasza restauracja to nie tylko klasyczna karczma staropolska. Zachęcamy naszych gości do odkrywania bogactwa smaków i kolorów kuchni z całego świata. Pragniemy tworzyć miejsce, w którym przywiązanie do rodzimej tradycji wychodzi naprzeciw otwartości na nowe doznania kulinarne. Dlatego też co dwa miesiące prezentujemy nowe Smaki i Smaczki, czyli swoiste dania wybranej kuchni – od powszechnie znanej włoskiej czy amerykańskiej do rzadziej pojawiającej się na polskich stołach – rosyjskiej czy galicyjskiej.

Zachęcamy wszystkich entuzjastów restauracji staropolskich do odwiedzenia Karczmy Młyńskiej i skosztowania oferowanych tam dań kuchni polskiej. Zapraszamy na rodzime rarytasy w najlepszej restauracji oferującej tradycyjne staropolskie smaki we Wrocławiu.  

Oceń nas na:

Polecamy również: restaurację w Zamku Kliczków oraz Barkę Tumską, jedyną całoroczną restauracje na wodzie!

tel.: +48 71 322 60 77
e-mail: restauracje@hotel-tumski.com.pl

 

 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij